Marius Șumudică, victorie la primul meci oficial pe banca celor de la Malatyaspor

Marius Șumudică a bifat o primă victorie pe banca celor de la Yeni Malatyaspor, la chiar prima partidă oficială la noua sa formație pe care o antrenează în Turcia.

Malatya s-a impus în deplasare cu scorul de 2-0 la Adana Demirspor, în etapa a noua din Super Lig. Cei de la Adana sunt antrenați de Vincenzo Montella, iar în lot este și super atacantul Mario Balotelli.

Malatyaspor a deschis scorul în minutul 36, după un gol marcat de Tetteh din unghi, iar 2-0 s-a făcut în minutul 55, când Deli și-a marcat un autogol de toată frumusețea după un corner.

ADANA DEMİRSPOR YENİ MALATYASPOR maçı geniş özeti (0-2)

Balotelli a fost și el pe teren și a avut două ocazii importante de gol, dar portarul Ertac și-a făcut de fiecare dată treaba.

E prima victorie pentru Yeni Malatya după cinci înfrângeri consecutive bifate în campionat.

Șumudică iese cu echipa sa din zona retrogradabilă și urcă pe locul 16.