Mare victorie pentru Marius Șumudică în fața lui Beșiktaș (Video)

Gaziantep, formație antrenată de românul Marius Șumudică, a produs marea surpriză în Turcia și a învins-o clar pe Beșiktas, în runda cu numărul 8 a Superligii din Turcia.

A fost 3-1 pentru echipa la care Alex Maxim și Alin Toșca au fost titulari. Prima reușită a fost semnată de belgianul Mirallas, fostul star de la Everton, în minutul 44, acesta aflându-se la prima reușită în tricoul echipei turce de la transfer.

Descătușare pentru Marius Șumudică, la prima victorie din acest sezon: ”Cine vrea să plec are o singură variantă!”

În minutul 55, oaspeții au rămas în 10 oameni după eliminarea portarului Destanoglu, fault urât cu piciorul mult ridicat, din postura de ultim apărător. Larin a egalat totuși pentru vicecampioană în minutul 61, dar gazdele nu s-au lăsat mai prejos și au marcat două minute mai târziu prin Demir.

Golul decisiv a venit pe final, în al optulea minut de prelungire, când Ozer a trimis din voleu superb la colțul lung.

Este al șaptelea meci la rând fară înfrângere pentru Șumudică, care urcă astfel pe locul 7 cu 11 puncte, la fel ca locul 4 din Turcia. Beșiktas e doar pe 9.

Pep Guardiola, despre lupta la titlu din Premier League

Prof. Cherecheș: Bifăm ca pe vremea lui Ceaușescu. Marele pericol din decembrie și când ar putea scădea cifrele Covid - Interviu

Cristiano Bergodi și-a anunțat demisia de la Craiova: ”100% voi pleca!”