Sepsi OSK învinge Farul și câștigă Supercupa României

Sepsi OSK a reușit să câștige Supercupa României după ce a învins Farul, scor 1-0, la Ploiești.

Formația lui Liviu Ciobotariu s-a impus la capătul unui meci lipsit de spectacol.

Prima repriză a fost echilibrată, dar Sepsi a fost aproape de gol în minutul 45, când Safranko a reluat peste poartă.

În cele din urmă, deschiderea scorului s-a produs în minutul 47, când Ion Gheorghe a reluat cu capul din centrarea lui Ciobotariu.

Este pentru al doilea an la rând în care Sepsi OSK se impune în Supercupa României.

FARUL - SEPSI 0-1

90+6 - Final de meci!

90 - 6 minute suplimentare.

83 - Alibec trage bine din afara careului, dar portarul lui Sepsi scoate în corner.

78 - Schimbări Sepsi: Aganovic și Rondon intră în locul lui Safranko și Matei.

75 - Cosmin Matei scapă singur spre poartă, dar Aioani îl blochează.

71 - Schimbare Farul: Dumitrache intră în locul lui Mazilu.

70 - Schimbări Sepsi: Dumitrescu și Oroian intră în locul lui Oteliță și Gheorghe.

62 - Schimbări Farul: Rivaldinho și Popescu intră în locul lui Queiroz și Sali.

59 - Bălașa vede cartonașul galben.

54 - Sali preia în careu, dar trage peste poartă.

47 - GOL SEPSI! Ion Gheorghe marchează cu o lovitură de cap din centrarea lui Ciobotariu din dreapta!