Bayern Munchen o învinge pe Barcelona cu 8-2 și se califică în semifinalele Ligii Campionilor

Bayern Munchen a învins-o pe FC Barcelona cu 8-2 și s-a calificat în semifinalele Ligii Campionilor.

Catalanii au avut o prestație foarte slabă în confruntarea de la Lisabona și au suferit una dintre cele mai rușinoase înfrângeri din istorei.

În schimb, Bayern Munchen a făcut o demonstrație de forță, nu a lăsat-o nicio clipă mai moale și a jucat la cel mai înalt nivel.

Nemții au deschis scorul încă din minutul 4, prin Muller, iar egalarea reușită de Barcelona în minutul 7, după autogolul nefericit al lui Alaba, a fost o simplă întâmplare.

Până la pauză, Bayern a mai marcat de trei ori, prin Perisici (21), Gnabry (28) și Muller (31).

Apoi, în partea secundă, Barcelona a punctat prin Suarez, cu un șut pe jos, dar n-a făcut decât să-i enerveze și mai tare pe nemți.

Astfel, Lewandowski (83) și Coutinho (86 și 89) au dus scorul la un 8-2 incredibil.

Bayern Munchen o va întâlni în semifinale pe învingătoarea dintre Manchester City și Lyon, pe 19 august.

În prima semifinală se vor intâlni Leipzig și PSG, pe 18 august, de la ora 22:00.

FC Barcelona - Bayern Munchen 2-8 (Alaba ag. '7, Suarez '57 / Muller '4, '31, Perisici '21, Gnabry '28, Kimmich '63, Lewandowski '83, Coutinho '86, '89)

90+2 - Final de meci!

89 - GOL BAYERN!!! Coutinho duce scorul la 8-2 după o fază de curtea școlii finalizată din 3 metri!

86 - GOL BAYERN!!! Gafe mari în defensiva Barcelonei, mingea ajunge la Coutinho, iar scorul devine 7-2!!!

83 - GOL BAYERN!!! Lewandowski face 6-2 și scorul iai proporții!

75 - Schimbări Bayern: Coutinho și Sule intră în locul lui Gnabry și Boateng.

71 - Schimbare Barcelona: Fati intră în locul lui Busquets.

67 - Schimbare Bayern: Coman intră în locul lui Perisici.

63 - GOL BAYERN!!! Kimmich face 5-2 după o acțiune de senzație a lui Davies în partea stângă!!!

60 - Cartonaș galben pentru Jordi Alba!

57 - GOL BARCELONA!!! Suarez preia bine în careu și apoi înscrie cu un șut pe jos din 12 metri!

54 - Suarez vede cartonașul galben.

54 - Lewandowski înscrie, dar reușita e anulată pentru un ofsaid.

52 - Davies și Alaba văd cartonașul galben.

49 - Ter Stegen dă din nou emoții la un șut trimis de Perisici!

46 - S-a reluat jocul, reîncepe spectacolul!

Schimbare Barcelona: Griezmnn intră în locul lui Roberto.

45 - Pauză! Ce meci avem! Revenim în 15 minute!

42 - Boateng vede cartonașul galben!

38 - Lewandowski reia cu capul după un corner în brațele lui Ter Stegen. Barcelona e KO, dar Bayern pare că vrea să dea cât mai multe goluri!

34 - Perisici trage peste poartă după o mare gafa a lui Pique, încurcat și de pasa lui Ter Stegen.

31 - GOL BAYERN!!! Muller face dubla cu o reluare din 4 metri de la colțul scurt, din centrarea lui Kimmich!

28 - GOL BAYERN!!! Gnabry face 3-1! Goretka dă o pasă excelentă peste apărarea Barcelonei, Gnabry șutează perfect și scorul este 3-1!!! Ce meci avem!

27 - Ter Stegen intervine excelent și salvează un gol ca și făcut!

25 - Barcelona a revenit în ofensivă! E un meci foarte frumos, cursiv, cu multe ocazii!

21 - GOL BAYERN!!! Perisici face 2-1 cu un șut din unghi pe jos! Ter Stegen atinge mingea dar nu poate opri golul!

20 - Messi pătrunde în careu, dar trage slab pe jos în brațele lui Neuer!

18 - Perioadă tot mai bună pentru Bayern, care s-a instalat în jumătatea Barcelonei.

13 - Lewandowski primește într-o poziție bună, dar trage peste poartă!

12 - Bayern dă semne de revenire și e tot mai prezentă în ofensivă în ultimele minute.

10 - Barcelona e din nou aproape de gol, dar Busquets trage în bară!

9 - Suarez primește într-o poziție bună, dar trage în Neuer!

7 - GOL BARCELONA!!! Alaba își bagă mingea în propria poartă cu o execuție incredibilă, șut imparabil sub transversală!

4 - GOL BAYERN!!! Muller înscrie cu un șut din centrul careului din pasa lui Lewandowski!

3 - Sergi Roberto centrează periculos din partea dreapta, dar mingea nu ajunge la Suarez.

1 - A început meciul!

FC Barcelona: Ter Stegen; Semedo, Piqué, Lenglet, Alba; Busquets, Roberto, De Jong, Vidal; Messi, Suárez.

Bayern: Neuer; Kimmich, Boateng, Alaba, Davies; Goretzka, Thiago; Perišić, Müller, Gnabry; Lewandowski.

Meciul se dispută la Lisabona într-o singură manșă.

Învingătoarea va întâlni câștigătoarea dintre Manchester City și Lyon, pe 19 august.

Meciul e televizat de Digi Sport, Telekom Sport și Look Sport.