SpotMedia.ro prezintă rezultatele înregistrate marți, 16 septembrie, în prima etapă a noului sezon din Liga Campionilor.
În meciurile de la ora 19:00, Arsenal și Royale Union Saint-Gilloise au obținut victorii.
În PSV – Royale Union Saint-Gilloise a evoluat și Dennis Man, introdus pe teren în minutul 80 la formația batavă, dar nu s-a făcut remarcat cu nimic.
A fost spectacol total în meciurile de la ora 22:00. Răsturnare spectaculoasă de situație la Lisabona, în Benfica – Qarabag, în timp ce la Torino a fost o adevărată splendoare. S-a marcat de opt ori într-un egal fabulos, toate golurile fiind înscrise în repriza secundă.
Real Madrid și Tottenham au câștigat la limită cu Olympique Marseille și Villarreal.
Iată toate rezultatele de marți:
Athletic Bilbao - Arsenal 0-2 (Martinelli 72, Trossard 87)
PSV - Royal Union Saint-Gilloise 1-3 (Van Bommel 90 / P. David 9-pen, Ait El Hadj 39, Mac Allister 81)
Benfica - Qarabag 2-3 (E. Barrenechea 6, Pavlidis 16 / L. Andrade 30, C. Duran 48, Kashchuk 86)
Juventus - Borussia Dortmund 4-4 (Yildiz 63, Vlahovic 67, 90+4, L. Kelly 90+6 / Adeyemi 52, Nmecha 65, Couto 74, Bensebaini 86)
Real Madrid - Olympique Marseille 2-1 (Mbappe 29-pen, 81-pen / T. Weah 22)
Tottenham - Villarreal 1-0 (L. Junior 4-ag)