Liga Campionilor: Real Madrid o învinge pe Chelsea la Londra | Bayern Munchen pierde în Spania

Real Madrid a făcut un pas important, miercuri seara, către calificarea în semifinalele Ligii Campionilor.

Într-un alt meci disputat în această seară în cea mai importantă competiție intercluburi din Europa, Villarreal a învins-o neașteptat pe Bayern Munchen.

La Londra, madrilenii s-au impus cu 3-1 pe terenul deținătoarei trofeului, Chelsea, după o prestație fabuloasă a lui Karim Benzema.

Atacantul francez a marcat un hattrick, în minutele 21, 24 și 46. Pentru formația antrenată de Thomas Tuchel a punctat Havertz, în minutul 40.

• Chelsea Londra: Mendy - Christensen, Silva, Rudiger - James, Kante, Jorginho, Mount, Azpilicueta - Havertz, Pulisic.
  • Real Madrid: Courtois - Carvajal, Militao, Alaba, Mendy - Modric, Casemiro, Kroos - Valverde, Benzema, Vinicius.

În Spania, Villarreal a reușit un nou rezultat mare, după ce în faza precedentă a competiției a eliminat-o pe Juventus.

"Submarinul Galben" a câștigat la limită meciul cu marele Bayern, scor 1-0, grație unui gol reușit de Danjuma, în minutul 8.

• Villarreal: Rulli - Foyth, Albiol, Torres, Estupinan - Coquelin, Capoue, Parejo - Moreno, Danjuma, Lo Celso.
  • Bayern Munchen: Neuer - Pavard, Upamecano, Hernandez, Davies - Kimmich, Musiala - Coman, Muller, Gnabry - Lewandowski.

Meciurile retur sunt programate pentru marți, 12 aprilie.