Liga 1: Viitorul Constanța și CFR Cluj, egal cu mulți nervi la Ovidiu

Viitorul Constanța și CFR Cluj au terminat la egalitate în ultima partidă a zilei de duminică din Liga 1, scor 1-1 în etapa cu numărul 6 a sezonului competițional 2020/2021.

Luckassen a marcat pentru Viitorul, chiar foarte devreme în minutul 7, în timp ce egalarea a venit puțin după pauză, prin Ciprian Deac, penalti transformat cu emoții de internaționalul român.

GOOOL! Viitorul - CFR CLUJ 1-0. Luckassen deschide scorul la Ovidiu

Două penaltiuri au cerut cei de la CFR Cluj și în prima parte, pentru două hențuri comise în careu. Dan Petrescu a făcut o adevărată criză de nervi pentru acest lucru și a luat și un galben pentru proteste de la arbitrul Bîrsan.

Liga 1: Remiză în derbiul județului Sibiu

Un egal care până la urmă a mulțumit pe toată lumea la final, chiar dacă CFR rămâne pe 3, sub FCSB și Craiova.

Viitorul e pe locul 13 în Liga 1, cu doar 6 puncte acumulate.

Viitorul: Cojocaru - Boboc, Mladen, Ghiţă, De Nooijer - Benzar, Ion, Matei - Iancu, Luckassen, Măţan.
Rezerve: Căbuz, Dobrosavlevici, Castaneda, Casap, Ganea, Stoian, Ciobanu, Dussaut.

CFR Cluj: Balgradean- Manea, Burcă, Cestor, Camora - Itu, Bordeianu, Deac - Pereira, Omrani, Costache.
Rezerve: Sandomierski, Ciobotariu, Hoban, Djokovic, Chipciu, Petrila, Vojtus, Rondon.

Arbitru: Marcel Bîrsan.

Record negativ înregistrat de Simona Halep la Roland Garros

Tottenham, cu Mourinho pe bancă, a umilit-o pe Manchester United cu un scor de tenis (Video)