Liga 1: Universitatea Craiova, învinsă acasă de Clinceni

Universitatea Craiova a suferit prima înfrângere din acest sezon, scor 0-1, pe teren propriu, contra Academicii Clinceni.

Academica Clinceni a fost echipa mai periculoasă în primele minute, dar ilfovenii au ratat două ocazii mari într-o singură fază.

Apoi, oltenii au preluat controlul partidei și au avut și o bară.

Oltenii au fost însă impreciși la finalizare și cei care au marcat au fost cei de la Clinceni.

În minutul 58, Rusescu l-a găsit excelent în careu pe Cascini, iar acesta a marcat cu un șut pe jos.

Oltenii s-au năpustit în atac, însă Bairam, Tudorie și Bălașa au ratat ocazii mari de a marca.

După acest rezultat, Craiova rămâne pe primul loc, cu 21 de puncte, în timp ce Clinceni e pe 8, cu 10 puncte.