Liga 1: Gaz Metan trece la limită de Poli Iași, ultima clasată din România

Gaz Metan Mediaș s-a impus cu scorul de 2-1 în fața Politehnicii Iași, în primul meci al zilei de duminică din Liga 1, în etapa cu numărul 18 a sezonului competițional 2020/2021.

Medieșenii au rezolvat repede partida, cu cele două goluri marcate în minutele 20 și 23, prin Nițu și Valente.

Djuranovici a redus din handicap în ultimele 10 minute, dar nu s-a dovedit a fi decât un gol de onoare.

GOOOL! Gaz Metan - Poli Iași 2-0. Valente înscrie după o eroare a lui Brănescu

Un succes relativ facil pentru gazde, în fața unei trupe decimate de accidentări și COVID-19. Mediașul urcă pe 8 cu 23 de puncte, la egalitate cu Viitorul, în timp ce Iașiul este ultima clasată din România, cu 15 lungimi.

Gaz Metan: Pleşca - Butean, Baco, Matias, Trif - Alceus, Da Silva - Horşia, Chamed, Valente - Niţu.

Poli Iaşi: Brănescu - Onea, Baxevanos, Frăsinescu, Buşu - F. Cristea, R. Popa, Passaglia - Vanzo, Zajmovic, Popadiuc.

Arbitru: A.Costreie.

O trădează Paul Anton pe Dinamo pentru a merge la CFR Cluj? "Ar fi un mare câştig, Iordănescu îl dorește"

Cei mai „deștepți” dintre „băieții deștepți”. Palatul Victoria și Palatul Parlamentului

Prima veste bună pe care o primește Sorana Cîrstea de când este carantinată în Australia