Liga 1 | FCSB s-a distrat cu Farul lui Hagi

FCSB s-a impus fără probleme în meciul disputat luni seara cu Farul Constanța.

4-0 este scorul cu care „roș-albaștrii” au câștigat întâlnirea de la Ovidiu, din cadrul etapei a 6-a a play-off-ului Ligii 1.

Scorul a fost deschis în minutul 24, când Olaru l-a văzut excelent pe Tănase, iar golgheterul Ligii 1 l-a driblat pe Aioani și a marcat apoi în poarta rămasă goală.

Peste alte 10 minute, oaspeții și-au mărit avantajul prin Olaru, care a finalizat o pasă a lui Florinel Coman, titularizat surprinzător.

La pauză, FCSB a intrat cu 3-0 pe tabelă după ce Tănase a transformat un penalti obținut de Coman.

Același Tănase a marcat pentru 4-0, în urma unei gafe de proporții a lui Aioani.

Cu această victorie, FCSB (46 de puncte) revine la două puncte în spatele lui CFR Cluj (48 de puncte) cu patru etape rămase până la finalul play-off-ului.

Farul Constanța ocupă locul 5, cu 28 de puncte.

Farul Constanța: Aioani - De Nooijer, Mladen, Larie, Dussaut - Grameni, Artean, Radaslavescu - Iancu, Moldoveanu, Pitu.

FCSB: Târnovanu - Radunovic, Miron, Cristea, Ov.Popescu - Olaru, Șut, Tănase - Cordea, Coman, Oct. Popescu.

Arbitru: Marcel Bîrsan.