Liga 1: FCSB câștigă pe final

FCSB s-a impus cu emoții în deplasarea cu Academica Clinceni, din cadrul etapei a 7-a a Ligii 1.

„Roș-albaștrii” s-au impus cu 2-0, ambele goluri fiind înscrise pe final de meci.

Dennis Man a deschis scorul în minutul 86, cu un șut violent sub bară, pentru ca Moruțan să stabilească scorul final în minutul 88, după o acțiune personală de toată frumusețea.

O victorie meritată pentru FCSB, care a controlat în totalitate partida disputată la Călărași.

Cu un acest succes, FCSB a urcat pe locul 2, cu 15 puncte.

Academica Clinceni se află pe locul 13, cu 7 puncte.

Academica Clinceni: Vâlceanu - Pashov, Jutric, Patriche, Dobrescu - Cebotaru, Cascini - Cordea, Chunchukov, Petrescu - Andronic.

FCSB: Vlad - Crețu, Cristea, Miron, Panțîru - Moruțan, Popescu, Tănase - Man, Buș, Buziuc.

Arbitru: Adrian Cojocaru.