Liga 1: Egalitate în primul meci al zilei de duminică, între UTA și Sibiu

UTA Arad și AFC Hermannstadt au terminat la egalitate, scor 1-1 în prima partidă a zilei de duminică din Liga 1, în etapa cu numărul 22 din stagiunea competițională 2020/2021.

Golurile au fost marcate de Albu și Mayoral, la un interval foarte scurt, de doar patru minute, minutele 62 și 66 mai exact.

După o primă repriză anostă, cu multă plictiseală, lipsită complet de mari ocazii de gol, UTA a început mai bine și a deschis scorul prin fundașul Alexandru Albu, cu o lovitură de cap, în minutul 62.

Sibiul egala doar patru minute mai târziu, prin Mayoral, cu un șut frumos la colțul lung.

GOOOL! UTA - Hermannstadt 1-1. Mayoral aduce egalarea pentru sibieni

Istvan Kovacs a anulat apoi la 1-1 un gol al sibienilor, pe motiv de fault în atac, o decizie am putea spune discutabilă.

UTA rămâne cu șanse la play-off și după acest egal, fiind pe 8 cu 28 de puncte, la două lungimi de locul 6, în timp ce Sibiul este pe locul 14, cu doar 19 puncte.

UTA: F. Iacob - Shlyakov, Erico, Benga, Rrumbullaku - Oroian, Albu, Vorobjovas, D. Rusu - Roger, L. Antal.

Sibiu: Cristiano - Măţel, Matricardi, I. Stoica, Opruţ - Belu, Romario, Dâlbea, Sîntean - Addae - Mayoral.

Arbitru: I.Kovacs.

Liga 1: Craiova învinge Dinamo în marele derbi din Bănie