Liga 1: Dinamo nu a putut trece de Academica Clinceni, în deplasarea de la Călărași

Academica Clinceni și Dinamo București au terminat la egalitate, scor 1-1, în ultima partidă a zilei de duminică din Liga 1, în etapa cu numărul 15 a sezonului competițional 2020/2021.

Golurile au fost marcate de bulgarul Chunchukov pentru gazde, minutul 76, în timp ce Paul Anton a marcat din nou pentru Dinamo, salvându-și din nou colegii, în minutul 65, cu un șut frumos din afara careului.

GOOOOL! Academica Clinceni - Dinamo 0-1. Anton a deschis scorul cu un șut frumos din afara careului

A fost ultimul meci pentru cele două în anul calendaristic 2020, un meci în care Patriche de la Clinceni a fost aproape de o accidentare horror și un meci în care am putut să vedem din nou la lucru celebra brigadă a lui Ovidiu Hațegan, cea implicată în scandalul din Champions League de la PSG - Istanbul.

Cei de la Clinceni termină pe loc surprinzător de play-off acest an, pe 5, cu 25 de puncte, în timp ce Dinamo va ierna pe 10, cu 16 puncte, la 4 puncte de ultimul loc din top 6.

Clinceni: Vâlceanu - Pashov, Achim, Jutric, Dobrescu - Achim, Cebotaru, Cascini, Andronic - Morar, Rusescu.

Dinamo: Mejias - Sorescu, Puljic, Grigore, Radu - Camara, Gol, Anton, Fabbrini - Borcea, Nemec.

Arbitru: O.Hațegan.

Larisa Iordache, dublă campioană europeană la Mersin. Aur și în finala de la sol, după o jurizare cu mari probleme

Liga 1: Poli Iași termină acest an cu un succes în fața Sibiului

Presa din Turcia este la picioarele lui Marius Șumudică după încă un succes al lui Gaziantep