Liga 1: Craiova își revine după umilința de la Tbilisi și trece de Astra lejer

Universitatea Craiova a dispus de Astra Giurgiu cu scorul de 2-0 în al doilea meci al zilei de duminică din Liga 1, în etapa cu numărul doi a sezonului competițional 2020/2021.

Golurile au fost marcate de Koljici și Cicâldău, la interval de doar 4 minute, minutele 22 și 26, mai exact.

Prima reușită a fost una venită după o poziție suspectă de offside la Koljici, care a primit o pasă inspirată din flancul stâng de la Nicușor Bancu. Patru minute mai târziu, Radunovici a atins cu mâna balonul venit din șutul lui Bălașa, s-a acordat penalti, iar Cicâldău nu a greșit.

U Craiova - Astra Giurgiu 1-0 gooool Koljic!

Este a doua victorie a Craiovei în sezon, după acel 1-0 din debut cu Sepsi, gol iarăși suspect de offside la același Koljici. Oltenii și-au revenit așadar pe plan mental după eliminarea suferită joi în primul tur din Europa League, contra lui Lokomotiv Tbilisi, scor 1-2.

Universitatea Craiova, eliminată din Europa League de o echipă din... Georgia!

Astra bifează a doua înfrângere la rând fără gol marcat, după 0-3 cu FCSB la debut.

U Craiova: Pigliacelli - Vătăjelu, Bălaşa, Constantin, Bancu - Nistor, Bic, Cicâldău, Baiaram, Koljic, Mihăilă.

Astra: Lazar - Bruno, Graovac, Dandea, Radunovic - Răduţ, Crepulja, Moise - Riza, Alibec, Merloi.

Arbitru: H.Mladinovici.