Leo Messi o salvează din nou pe Inter Miami cu un gol sclipitor (Video)

Celebrul fotbalist argentinian Lionel Messi, ajuns deja la vârsta de 37 de ani, a marcat încă un gol fenomenal în tricoul celor de la Inter Miami, din MLS.

Gruparea patronată de David Beckham a remizat pe teren propriu cu cei de la Charlotte, scor 1-1, iar Messi a marcat unicul gol al lui Inter Miami.

După ce a fost condusă cu 1-0 din minutul 57, Inter a ieșit la rampă prin celebrul Messi zece minute mai târziu, cu un șut spectaculos cu piciorul stâng din marginea careului. A fost al 841-lea gol din carieră pentru marele star deja campion mondial cu Argentina.

Inter Miami este lider autoritar în Conferința de Est din MLS și are deja asigurată prezența în play-off.

În runda următoare, cei de la Inter vor da peste echipa românului Alex Mățan, Columbus Crew, echipa de pe locul 2 în Conferința de Est. 17 goluri și 12 pase decisive a strâns Messi la Inter Miami în cele 18 partide pe care le-a disputat în acest sezon.