Leo Messi a făcut spectacol pentru Barcelona și a marcat două goluri de poveste. A egalat și un record al marelui Xavi (Video)

Lionel Messi a fost monumental din nou pentru FC Barcelona sâmbătă seara, într-o victorie la scor a catalanilor în fața lui Deportivo Alaves în La Liga, scor 5-1.

Căpitanul formației blaugrana a marcat de două ori în întâlnirea programată în runda cu numărul 23 din Spania.

Highlights FC Barcelona vs Deportivo Alavés (5-1)

După ce i-a fost anulat un gol prin tehnologia VAR în minutul 36, Messi a marcat un gol frumos în minutul 45, de la peste 20 de metri. El a recidivat și cu un sfert de oră înainte de final, cu un șut superb, tot din afara careului.

El are acum 653 de goluri pentru Barcelona în cei 17 ani petrecuți aici pe Nou Camp, ieri tocmai egalând marele record al lui Xavi, și anume 505 partide în tricoul Barcelonei.

Trincao a mai marcat de două ori, iar Firpo a închis tabela pentru 5-1.

Barcelona are un meci greu săptămâna viitoare cu PSG, meci contând pentru prima manșă a optimilor de finală ale Champions League.

Naomi Osaka trece de Garbine Muguruza într-un meci dramatic la Australian Open

USR mai pierde un membru fondator. Ilinca Macarie: În sfârşit. Am demisionat!

Ianis Hagi, amintiri frumoase cu fanii lui Rangers, după o nouă victorie în campionat: Un an extraordinar pentru mine