Israel și Elveția, remiză în grupa României din preliminariile EURO 2024: Cum arată clasamentul și cum se pot califica tricolorii

Israel și Elveția au terminat la egalitate, miercuri, scor 1-1, în grupa I de calificare la EURO 2024.

Vargas a deschis scorul pentru elvețieni cu o lovitură de cap, în minutul 41, după o centrare din partea dreaptă.

Egalarea a venit în minutul 89, când Weismann l-a învins pe Sommer după o minge respinsă greșit de Zakaria la o centrare pe bara a doua.

Israel întâlnește România în următorul meci de calificare la EURO 2024, iar tricolorii pot obține calificarea la turneul final cu măcar un egal împotriva echipei din "Țara Sfântă". Meciul se va desfășura pe 18 noiembrie, de la ora 21:45, în Ungaria.

În ultima etapă a grupei de calificare la EURO 2024, România întâlnește Elveția pe Arena Națională, pe 21 noiembrie, în timp ce Israel joacă în Andorra.