Ionuț Radu a debutat la Bournemouth

Portarul român Ionuț Radu a bifat primele sale minute pentru gruparea de Premier League Bournemouth, unde recent a fost împrumutat pentru un sezon de Inter.

Radu l-a schimbat la pauză pe portarul titular Neto, care este și căpitanul formației din sudul Angliei. Bournemouth a jucat cu Atalanta și a pierdut cu 1-3, Radu încasând un gol în partea secundă.

Fostul goal-keeper de la Steaua și Dinamo a primit un gol din fază fixă, la care a greșit galezul Moore, intrat în repriza secundă.

Radu va mai avea ocazia să bifeze minute și la amicalul cu Lorient, sâmbăta viitoare, tot pe teren propriu.

Managerul italian Andoni Iraola a avut încredere în Radu și el poate fi și transferat definitiv vara viitoare, pentru 8 milioane de euro.