Înfrângere surprinzătoare pentru Liverpool în Premier League

Liverpool a suferit doar a doua înfrângere în cadrul acestui sezon de Premiership, elevii lui Jurgen Klopp acuzând fără îndoială oboseala de a juca din 3 în 3 zile.

A fost 1-0 pentru Leicester în fața campioanei Angliei, o revanșă binemeritată după eșecul din sferturile Cupei Ligii, când vulpile conduceau pe final cu 3-1, au fost egalate și apoi au pierdut la penaltiuri.

Singurul gol a fost marcat de Lookman în minutul 59, după pasa lui Dewsbury.

În minutul 16, e important de amintit că Mo Salah a ratat un penalti pentru oaspeți, acesta fiind primul penalti ratat de egiptean după mai bine de 4 ani.

După jocul din runda cu numărul 20, Liverpool rămâne la 6 puncte în spatele lui City, care are un parcurs impecabil, cu 5 victorii la rând.

Leicester urcă pe locul 9 și antrenorul Brendan Rodgers își învinge astfel fosta sa formație unde a antrenat ani buni pe Anfield.