Încă un pas greșit făcut de Dan Petrescu în Turcia

Trupa pregătită de Dan Petrescu în campionatul Turciei la fotbal, Kayserispor a făcut doar o remiză în ultima etapă din Superlig.

Kayserispor, trupa la care joacă românii Cristi Săpunaru și Silviu Lung, a terminat la egalitate cu Erzurum BB, scor 1-1.

Scorul a fost deschis de Erzurum, în minutul 28, prin Chahechouhe, din penalti. Ackah a fost apoi rapid eliminat de la gazde, în minutul 34, dar Kayseri nu a profitat mai mult decât prin a egala pe tabelă.

Acest lucru s-a realizat după golul lui Parlak, în minutul 73.

Culmea, Erzurum, în 10 oameni, și-a creat nenumărate ocazii de gol.

Kayserispor a urcat pe locul 16, după acest egal, pe același loc cu campioana Turciei, Istanbul BB, cu 24 de puncte.

Trupa în galben și roșu va evolua runda următoare acasă cu Ankaragucu. În cinci meciuri cu Super Dan pe bancă, Kayserispor a bifat două victorii, două înfrângeri şi două rezultate de egalitate.

Liga 1: Egalitate în primul meci al zilei de duminică, între UTA și Sibiu