Încă un gol fabulos marcat de Nicușor Stanciu în China (Video)

Nicușor Stanciu își confirmă forma foarte bună pe care o are în China, acolo unde evoluează în tricoul celor de la Wuhan Three Towns.

Mijlocașul român de 29 de ani a marcat în victoria echipei sale, scor 4-0 cu cei de la Cangzhou.

Fostul stelist a punctat direct din lovitură liberă, de la mare distanță, mingea fiind foarte aproape de linia de margine de pe flancul drept. Românul a bifat 87 de minute în această după-amiază. Stanciu a marcat golul de 2-0, în minutul 45. Același Stanciu a oferit și o pasă de gol pentru Davidson în minutul 43.

Wuhan Three Towns este pe primul loc în clasament, cu 68 de puncte și 5 etape până la finalul stagiunii.

Despre Stanciu se vorbește de o perioadă bună de timp de un interes al celor de la CFR Cluj. Ba mai mult, patronul Neluțu Varga a declarat că s-a înțeles de principiu cu jucătorul, însă mai sunt multe lucruri de rezolvat până la transfer. Și Slavia Praga, fosta sa echipă din Cehia, îl dorește în iarnă pe decarul echipei naționale a României.

Românul a ajuns la 9 goluri şi 10 pase decisive în acest sezon.