Încă o pasă de gol pentru Ianis Hagi la Rangers (Video)

Rangers a câștigat partida pe care a disputat-o acasă cu cei de la Ross County, scor 2-0, în runda curentă a campionatului scoțian de fotbal, iar românul Ianis Hagi a ieșit din nou la rampă.

Chiar dacă nu a fost nici măcar acum titular, fiind introdus pe teren de Gerrard în minutul 65, băiatul lui Gică Hagi a pasat decisiv la golul doi marcat de Barker în minutul 89.

El a intrat pe teren în locul lui Ryan Jack. Este a șaptea pasă de gol din această stagiune pentru românul de 21 de ani.

Trupa lui Stevie G este prima în Scoția, după ce primul gol al jocului de azi a fost marcat de Tavernier, din penalti.

Surpriza lui Mirel Rădoi pentru barajul cu Islanda. Mitriță a fost convocat de urgență și poate fi titular la Reykjavik

Rangers are 23 de puncte din 9 meciuri disputate, fiind la două puncte de liderul Celtic.

Ianis Hagi este convocat de Mirel Rădoi pentru meciul cu Islanda, de joi, semifinala play-off-ului pentru Euro 2021, dar și pentru meciurile de Nations League cu Austria și Norvegia.