Încă o evoluție apreciată de presă pentru Ianis Hagi în Scoția: „A împletit combinații și s-a arătat la finalizare”

Ianis Hagi a avut încă o evoluție bună și apreciată de presa scoțiană în tricoul celor de la Glasgow Rangers, din nou victorioși în Scottish Premiership.

Rangers s-a impus cu 2-0 în fața celor de la St. Mirren, în etapa 20 a campionatului din Scoția.

Hagi a fost din nou titular, pentru a noua oară în ultimele 10 partide ale lui Rangers și a stat pe teren până în minutul 68.

Este a noua victorie consecutivă pentru trupa alb-albastră în campionat. Golurile au fost marcate de Wright în minutul 14 și de Morelos în minutul 27.

Românul de 23 de ani a fost mai activ pe teren în partea secundă, dar nu și-a făcut simțită prezența pe tabela de scor, chiar dacă nu a dezamăgit în iarbă. El a primit din partea Daily Record nota 7, iar Football Scotland l-a notat cu 6, făcându-i și o scurtă caracterizare: „A intrat în spațiile libere și a ajutat la ”împletirea” unor combinații, încercând de fiecare dată să ajungă în poziții de finalizare”.

Rangers ajunge la un total de 51 de puncte, 6 peste locul 2, ocupat de rivala Celtic.