Ianis Hagi, pentru a treia oară rezervă la Rangers. A evoluat doar un sfert de oră în victoria trupei lui Gerrard

Ianis Hagi a evoluat doar un sfert de oră pe terenul celor de la Rangers în victoria clară a trupei lui Steven Gerrard de pe teren propriu cu Aberdeen.

În partida din etapa cu numărul 15 a Scottish Premiership, Rangers s-a impus cu 4-0 în fața alb-roșilor, golurile fiind marcate de Kent, Roofe, Arfield și Tavernier, ultimul din penalti.

Ianis Hagi a fost din nou rezervă pentru gazde, însă a fost introdus de fostul mijlocaș al lui Liverpool în minutul 74 în locul lui Aribo.

Mesajul lui Ianis Hagi pentru contestatarii săi după calificarea României la Europenele de tineret

Este al treilea meci la rând când Ianis începe o partidă ca rezervă la scoțieni.

Rangers se duce acum la 11 puncte avans față de rivala Celtic, de pe locul 2, alb-verzii având însă și două meciuri în minus de disputat.

Echipe de start:

Rangers: McGregor - Tavernier, Goldson, Balogun, Barisic - Jack, Aribo, Arfield - Kent, Roofe, Morelos.

Aberdeen: Lewis - Logan, Hoban, Considine, Leigh, Ojo, Hedges, Taylor, Cosgrove, Edmondson, Kennedy.

Raul Rusescu, peste Cristiano Ronaldo într-un clasament realizat de presa iberică (Video)

Ce s-ar putea face pentru ca spitalele să funcţioneze mai bine?

O echipă din Liga 1 anunță încă patru cazuri noi de infectare cu noul coronavirus