Haaland, la primul gol pentru Manchester City, aduce victoria echipei sale în meciul cu Bayern (Video)

Atacantul norvegian Erling Haaland a făcut spectacol pentru noua sa formație Manchester City, acolo unde a ajuns în această vară de la Borussia Dortmund.

El a reușit primul său gol pentru campioana Angliei după numai 12 minute de la titularizare. Și a adus și victoria lui City în meciul amical de gală cu Bayern, scor 1-0.

Nordicul de 22 de ani a spart gheața la Manchester după ce a împins formal în plasă mingea venită din pasa lui Jack Grealish.

El a jucat doar primele 45 de minute ale acestui amical disputat în Statele Unite. Campioana Angliei a achitat pentru el suma de 60 de milioane de euro.

Haaland a fost dorit în această vară și de alți granzi europeni, printre care și Barcelona, Real Madrid, Bayern sau Man.United.