Gol superb pentru Dennis Man în tricoul Parmei (Video)

Mijlocașul român Dennis Man a marcat în partida pe care Parma o dispută în Serie B în deplasarea de la Catanzaro.

Fostul jucător de la FCSB a deschis scorul în această deplasare din runda cu numărul 5, în minutul 18, din pasa lui Bonny, după un șut puternic din interiorul careului, de la circa 8 metri.

La pauză, Parma deja conduce cu 3-0 în fața formației în galben și roșu, după golul lui Man venind și reușitele semnate de Benedyczak, în minutele 25 și 40. Golul românului născut la Arad se poate urmări în imagini VIDEO pe acest link.

Cu acest scor, Parma rămâne lideră în clasament, cu 13 puncte, două peste urmăritoarea Venezia.

Man, 25 de ani, a înscris în această după-amiază primul lui gol în noul sezon de Serie B. Man marcase și în Cupa Italiei, în Bari - Parma 0-3 pe 12 august.

UPDATE: Parma a câștigat cu 5-0, după ce au mai punctat în partea secundă și Partipilo și Colak. Man a fost înlocuit la pauză, iar Mihăilă a rămas pe bancă.