Gicu Grozav, erou pentru echipa sa din Ungaria după trei goluri marcate cu MOL Vidi (Video)

Atacantul român Gicu Grozav a făcut spectacol în Ungara acolo unde a marcat trei goluri într-un meci pentru echipa sa Diosgyori VTK.

Ajuns la 30 de ani, fostul jucător de la U Cluj sau Dinamo a marcat un hattrick în întâlnirea câștigată de formația sa în deplasarea de la MOL Vidi, scor 3-1.

Diosgyori VTK este pe ultimul loc în Ungaria și a realizat o mare surpriză, Grozav începând meciul ca rezervă și intrând pe teren abia în minutul 55. El a marcat cele trei goluri în minutele 60, 61 și 89, primele două după lovituri de cap inspirate.

Grozav se află la cota șase goluri marcate în acest sezon în țara vecină.

Un alt român a evoluat ieri în acest joc, e vorba de fundașul Adrian Rus, care a intrat la MOL din minutul 67.

Diosgyori se află la trei puncte de ultimul loc care asigură salvarea de la retrogradare, ocupat în prezent de Budafoki.

Liga 1: FCSB întrerupe seria neagră

Zi importantă în lupta cu pandemia: românii vaccinați, mai mulți decât cei diagnosticați cu Covid-19