Galata pierde dramatic meciul cu Trabzonspor, meci în care Cicâldău a marcat un nou gol. ”Cim Bom” se zbate la retrogradare

Galatasaray este din nou ghinionista de serviciu în Superliga turcă, acolo unde a bifat un nou eșec, de data asta în fața liderei Trabzonspor, scor 1-2.

Și asta deși în minutul 84 era 1-0, după un gol marcat de românul Alex Cicâldău din penalti, în minutul 31.

Finalul de meci a fost unul dramatic (și pe o ninsoare abundentă), cu Trabzon marcând două goluri, în minutele 84 și 90 prin Bakasetas și Visca.

Este a patra înfrângere la rând pentru Galata, care are parte de un sezon de coșmar, fiind chiar pe locul 15, amenințată de retrogradare!

Trabzonspor e lideră solitară cu 54 de puncte, nouă peste Konyaspor.

Cicâldău a evoluat pe teren până în minutul 71, în timp ce Moruțan abia a intrat pe gazon în minutul 88.