FCSB a stabilit prețul fotbalistului care a supărat conducerea: Unde s-a rupt totul

FCSB a stabilit prețul de transfer pentru fotbalistul care a supărat conducerea clubului.

Relația dintre Malcom Edjouma și FCSB s-a „rupt” după mai multe detalii care au făcut diferența, iar conducerea clubului a stabilit prețul de transfer.

Potrivit Fanatik, Gigi Becali vrea să obțină două milioane de euro în schimbul transferului lui Malcom Edjouma, mijlocaș francez adus de la FC Botoșani cu 350.000 de euro anul trecut.

Sursa citată scrie că există tensiuni între mijlocașul francez și clubul "roș-albastru" după ce, în vară, Edjouma a ratat un transfer în străinătate. În plus, decizia lui Edjouma de a refuza să meargă la "vraciul" Marijana pentru a-și trata mai repede o accidentare gravă i-a supărat pe conducători.

Mai mult, tensiunile existau deja după ce fotbalistul s-a plâns după meciul FCSB - Universitatea Craiova 1-1 că este prea scos la pauză prea des.

Malcom Edjouma a jucat 40 de meciuri (2.716 minute) în toate competițiile sezonului la FCSB, timp în care a marcat 11 goluri și a livrat trei pase de gol.