FCSB a marcat cinci goluri la Buzău

FCSB s-a impus categoric în meciul amical disputat vineri seara cu FC Buzău, fosta Gloria Buzău.

„Roș-albaștrii” au câștigat cu 5-1 după o primă repriză încheiată la egalitate, scor 1-1.

Pentru trupa antrenată de Dinu Todoran au marcat Oaidă (min.4), Musi (min.68), Vucur (min.71), Cristi Dumitru (min.73) și Vînă (min.87 - penalti).

Golul gazdelor a fost reușit de Ciobanu, în minutul 20, dintr-o lovitură de la 11 metri.

Dinu Todoran a început meciul cu următorul "11": Vlad - Haruț, Crețu, Vucur, Cordea - Oaidă, Ov.Popescu, Olaru - Moruțan, Tănase, Oct.Popescu. La pauză s-au efectuat mai multe înlocuiri.

FCSB va juca primul meci oficial din nou sezon joia viitoare, cu FC Botoșani, în Liga 1.