Eșec în ultimele secunde pentru CSM București la debutul noii ediții de Champions League

CSM București a fost învinsă de danezele de la Team Esbjerg cu un gol marcat în ultimele 7 secunde regulamentare la debutul în noua ediție a Ligii Campionilor la handbal feminin, sezonul 2021/2022.

Scorul a fost 22-21 pentru echipa nordică, care a jucat pe teren propriu, deși CSM a condus pe final cu trei goluri avans, având 21-18, în minutul 55.

Finalul a fost unul inexplicabil, s-au făcut atâtea erori în defensivă, iar la 21-21, Neagu a ratat un șut de la 9 metri care ne putea aduce victoria.

La pauză, Esbjerg a condus cu 13-10, după o primă repriză foarte bună a gazdelor, acolo unde portărița Jelena Grubisici a făcut minuni între buturile noastre.

CSM Bucureşti - Team Esbjerg (2)

CSM București este cotată cu a șaptea șansă la câștigarea Ligii Campionilor, fiind în aceeași grupă A alături de Brest, Ferencavros, Buducnost, Borussia, Rostov, Esbjerg și Podravka.

Următoarea partidă va fi pe teren propriu, pe 18 septembrie, cu rusoaicele de la Rostov pe Don.