Juventus, învinsă și de Napoli, are un start de sezon catastrofal în Serie A

Juventus Torino, fosta multiplă campioană a Italiei, pare de nerecunoscut după plecarea lui Cristiano Ronaldo în Premier League.

Torinezii au fost învinși sâmbătă seara din nou în Serie A, scor 1-2 la Napoli, bifând a doua înfrângere din trei etape, iar în clasament rămân cu un singur punct, acela obținut la debut cu Udinese, scor 2-2.

Juventus a început mai bine și a marcat în minutul 10 prin Morata după o gafă defensivă a lui Manolas, însă după pauză Napoli a fost clar echipa mai bună și a punctat prin Politano și Koulibaly, minutele 57 și 85.

Napoli 2-1 Juventus | Koulibaly is the hero for the night! | Serie A 2021/22

Napoli are maximum de puncte, 9, fiind singura echipă în această postură deocamdată, în acest start de sezon.

Tot sâmbătă, Fiorentina a dat lovitura cu Atalanta și a bifat a doua victorie la rand în campionat, scor 2-1.