Echipa lui Cosmin Olăroiu s-a calificat în play-off-ul campionatului din China

Lui Cosmin Olăroiu îi merge foarte bine în China, acolo unde o antrenează pe Jiangsu Suning, grupare care tocmai s-a calificat în play-off-ul primei ligi din China.

Jiangsu a câștigat în deplasarea de la Shenzhen, scor 1-0, gol marcat de Alex Teixeira, fostul star al lui Șahtior, în minutul 28, din penalti.

Cu această victorie, Jiangsu Suning merge în play-off în China, deși din minutul 62 a rămas în 10 oameni, după eliminarea lui Boyu, iar pe final gazdele au avut mari ocazii de gol.

Denis Drăguș, anunțat titular în fața marelui Milan, în Serie A

Jiangsu Suning merge în sferturile play-off-ul din prima ligă chineză de pe locul secund, cu 26 de puncte acumulate, la 5 puncte în spatele liderului Guangzhou.

Shenzhen: Guo - Ge, Pouraliganji, Song, Jiang - Zhang, Selnaes, Dai - Li, Preciado, Gao.

Jiangsu Suning: Gu - Badulgheni, Yang, Li, Zhou - Ji, Wu, Wakaso, Xie - Teixeira, Santini.

Iată și alte subiecte interesante pe care le puteți urmări pe SpotMedia.ro, într-o zi importantă, zi a alegerilor locale în România:

Live Prezenţa la vot: Ne apropiem de 4 milioane de alegători. În Bucureşti au votat mai mulţi decât în 2016

Live Incidente la alegeri: Un bărbat a luat amendă, pentru că şi-a fotografiat buletinul de vot