Echipa lui Cosmin Olăroiu a făcut spectacol în China

Trupa lui Cosmin Olăroiu a făcut spectacol în China la prima partidă de la reluarea campionatului după pandemia de coronavirus.

Jiangsu Suning, fosta echipă antrenată și de Dan Petrescu, a debutat cu dreptul în noul sezon de Superligă, deși a fost condusă cu 2-0.

Echipa lui Oli a învins dramatic pe Henan Jianye, scor 4-3, după o desfășurare incredibilă de scor. Henan Jianye a condus la pauză cu 1-0 prin golul lui Henrique, apoi același jucător brazilian a făcut dubla după pauză în minutul 47.

Jiangsu a făcut însă spectacol după minutul 61 încolo, când a marcat de 4 ori prin Pengfei minutul 61, Eder din penalti în minutul 65, Santini, patru minute mai târziu și Wu Xi, golul decisiv în minutul 79.

A fost prima etapă din China și o deplasare foarte grea pentru Olăroiu, care s-a bazat în această revenire și pe fostul star de la Șahtior, Alex Teixeira, dar și pe atacantul Santini, fost la Anderlecht.