Dennis Man, gol și pasă decisivă într-o nouă victorie superbă a Parmei (Video)

Mijlocașul român Dennis Man continuă forma remarcabilă pe care o traversează în tricoul celor de la AC Parma.

Parma s-a impus în a doua zi de Crăciun în deplasarea de la Brescia, scor 2-0, cu gol și pasă de gol oferite de Dennis Man, jucătorul de 25 de ani născut la Arad.

Man i-a pasat decisiv lui Barnabe în minutul 18, pentru ca șase minute mai târziu să puncteze decisiv, după ce a pătruns în careu și l-a învins pe portarul advers cu o execuție la colțul scurt.

Este al optulea gol marcat de Dennis Man în acest sezon de Serie B, în a 15-a apariție.

Man și Mihăilă au fost titulari în această întâlnire, iar în minutul 69 au fost înlocuiți cu Charpentier și Camara. Parma rămâne lidera din Serie B, cu 41 de puncte, cu 6 lungimi peste Venezia și Como.