Dennis Man, gol minunat marcat pentru Parma (Video)

Internaționalul român Dennis Man a marcat un gol splendid în tricoul Parmei, în victoria cruciaților de sâmbătă împotriva celor de la Ascoli, scor 3-1.

A fost o victorie în deplasare pentru Parma, care pare în revenire de formă, iar Man, intrat pe teren în minutul 55 a înscris în minutul 66 golul cu numărul 3 al oaspeților.

Este a doua victorie stagională a Parmei din sezon, care, cu cele 3 puncte bifate, urcă pe locul 6 în Serie B.

Golul fostului stelist i-a impresionat pe cei de la Parma Live, care au lăudat reușita românului: „Gol minunat pentru Dennis Man!”, notează sursa citată.

Valentin Mihăilă, celălalt român de la Parma, s-a accidentat în această săptămână și va absenta pentru câteva luni.

Man este pe lista convocaților lui Iordănescu pentru partidele cu Bosnia și Finlanda din Nations League, de pe 23 și 26 septembrie.