Denis Drăguș, primul gol după 813 zile, dar Standard Liege a fost umilită

Standard Liege, echipa românului Denis Drăguș, a fost umilită în partida jucată în prima ligă belgiană cu cei de la Royal Antwerp.

Singura veste bună pentru noi este că internaționalul român Denis Drăguș a marcat primul său gol după 813 zile de pauză, e vorba de 2 ani și aproape trei luni, primul pentru el de când joacă în Belgia, la Liege.

Standard a primit toate cele 5 goluri de la un singur atacant, e vorba de elvețianul Michael Frey, scor final 5-2.

Interesant este că cei din Anvers ocupau ultimul loc în Belgia înainte de partidă și aveau 0 puncte după două etape.

Denis Dragus 2019 - Welcome to Standard Liege | Insane Skills/Goals

Drăguș a marcat la doar un minut după ce a fost introdus pe teren, minutul 77, când scorul arata un clar 1-5!

Atacantul român marcase ultima dată când era la Viitorul, pe 18 mai 2019, într-un meci cu Craiova în deplasare.

Presa franceză anunță faptul că Leo Messi s-ar fi înțeles cu PSG și va face vizita medicală în următoarele ore

Jocurile Olimpice: SUA, pe primul loc în clasamentul final pe medalii. România a încheiat pe 46

Stare de urgență în Rusia, unde incendiile de pădure pun în pericol un centru de cercetare nucleară (Foto & Video)