Denis Alibec, unul dintre cei mai buni jucători ai lui Kayseri, în partida cu lidera Beșiktaș. Pasă de gol pentru fostul fotbalist de la FCSB (Video)

Denis Alibec se poate lăuda cu un meci foarte bun făcut în tricoul celor de la Kayserispor, la scurt timp după revenirea pe gazon, la capătul unei lungi accidentări.

Fostul jucător de la FCSB sau Astra a oferit o pasă de gol în întâlnirea pierdută de echipa sa la Beșiktaș, scor 3-1.

Pedro Henrique a egalat din pasa lui Alibec în minutul 6, însă gazdele au triumfat după golurile semnate de Nkoudou în minutele 13 și 65.

Silviu Lung a fost rezervă la Kayseri, în timp ce fostul atacant al Viitorului, Luckassen, a intrat în ultimul sfert de oră.

Kayseri e pe 19 cu 35 de puncte, loc retrogradabil, la doar un punct de salvare însă, loc ocupat acum de Istanbul BB.

Beșiktaș e lidera Turciei cu 75 de puncte, cu șase puncte peste urmăritoarea Galata, locul 2 în Superlig.

Verdictul lui Ion Crăciunescu legat de fazele controversate din meciul CFR Cluj - Craiova

Simona Halep a fost învinsă categoric de Aryna Sabalenka în semifinale la Stuttgart