Decizie radicală la FCSB în ce îl privește pe ultimul atacant transferat de formația lui Gigi Becali

La FCSB a fost luată o decizie radicală în ce privește soarta ultimului transfer, atacantul nou-sosit la clubul din Berceni, patronat de Gigi Becali.

Croatul Ante Vukusici, pariul lui Mihai Stoica, managerul general, cel care a insistat ca ex-iugoslavul să ajungă la echipa roș-albastră, a fost scos din lotul echipei FCSB pentru partida cu Hermannstadt, partidă programată duminică de la ora 19.45, după cum scrie cotidianul ProSport.

Se pare că Vukusici nu a impresionat deloc în meciurile pe care deja le-a disputat la FCSB și conducerea a decis că el să nu facă deplasarea la Mediaș pentru jocul cu Sibiul.

Vukusici a intrat în minutul 66 al meciului de Cupă pierdut de FCSB la Dinamo, scor 0-1, în plus mai are în Liga 1 45 de minute cu Clinceni, plus alte 13 la debut tot în fața lui Dinamo, dar în jocul de campionat câștigat de roș-albaștrii, 1-0.

Ante Vukusic - Bun Venit La Steaua ! - Goals Show 2021

Vârful de atac a evoluat ultima dată la NK Olimpija, în Slovenia, având 29 de ani și fiind cotat la 450.000 de euro.

Răzvan Lucescu a fost învins de trupa lui Budescu, ultima clasată din Arabia Saudită

Dunărea Brăila a câştigat în Franţa, în EHF European League

Laudele lui Mats Wilander la adresa Simonei Halep după victoria cu Swiatek: De multe ori se panica