Dan Petrescu le transmite un mesaj fanilor lui CFR Cluj după criticile primite

Dan Petrescu le-a transmis un mesaj fanilor de la CFR Cluj după nemulțumirile manifestate în timpul meciului cu FC Argeș.

Petrescu susține că această situație se repetă de 5 ani și nu înțelege ce mai trebuie să demonstreze.

"Niciodată nu sunt mulțumiți fanii de 5 ani. Nu e nicio surpriză pentru mine. De 5 ani am probleme cu cei din spatele băncii. Dacă nu ești 3-0 la Cluj ești dezastru! Am făcut orice recorduri mondiale posibile și nu e bine. Sunt obișnuiți bine, dar să vedem la un moment dat ce va fi că nu se știe în viață", a spus Dan Petrescu.

Amintim că CFR Cluj a câștigat meciul cu FC Argeș, scor 2-0, în etapa a 3-a a play-off-ului Ligii 1.

Ardelenii s-au impus după un gol marcat de Debeljuh în minutul 23. Croatul a primit o pasă de la fundașul lui FC Argeș, Joao Miguel, în careu, și a marcat fără emoții.

Din minutul 77, FC Argeș a rămas în inferioritate numerică, după ce Tofan a văzut două cartonașe galbene în două minute. Cu patru minute înainte de final, Dugandzic a făcut 2-0 din pasa lui Petrila.

După acest rezultat, CFR Cluj e pe primul loc, cu 45 de puncte, iar FC Argeș e ultima în play-off, cu 24 de puncte.

Etapa următoare, CFR Cluj va merge la Universitatea Craiova, iar FC Argeș se va duela cu Farul.