Cu Messi în tribune, PSG a făcut spectacol cu Strasbourg în Ligue 1

PSG a făcut spectacol în primul meci sub privirile lui Leo Messi, care a luat loc pe Parc des Princes pentru a urmări victoria la scor cu Strasbourg, scor 4-2.

Gruparea pariziană și-a prezentat achizițiile, în ovațiile fanilor francezi, care i-au putut vedea pe gazon pe Leo Messi, Sergio Ramos, Gianluigi Donnarumma, Achraf Hakimi și Georginio Wijnaldum. Și chiar dacă la pauză, PSG conducea cu 3-0, trupa lui Pochettino a tremurat pe final.

Golurile au fost marcate de Icardi, Mbappe, Draxler și Sarabia, pentru gazde, iar demn de remarcat este faptul că la prezentarea lotului, francezul Mbappe a fost fluierat și huiduit de un întreg stadion.

Pentru oaspeți au punctat Gameiro și Ajorque, oaspeți care s-au apropiat la un periculos 2-3 în minutul 64. Oaspeții au rămas în 10, după eliminarea lui Djiku, minutul 81, iar de aici rezistența și incisivitatea lor au fost stopate prematur.

Mbappe a oferit un gol și o pasă de gol, ratând și alte mari ocazii în partea secundă, când din nou a fost huiduit de fani.

⚽️ Avant match Paris Saint-Germain - RC Strasbourg en direct du Parc des Princes 🔴🔵

PSG are punctaj maxim după două etape și este lider provizoriu în Ligue 1.