CSM București, victorie spectaculoasă în Liga Campionilor la debutul lui 2022

Gruparea de handbal feminin CSM București a început anul 2022 cu o victorie spectaculoasă în grupele Ligii Campionilor.

CSM București s-a impus în deplasarea de la Buducnost Podgorica, în Muntenegru, scor 28-20, după 15-9 la pauză pentru Neagu și compania.

Este a doua victorie consecutivă și a cincea per total pentru elevele conduse de Adi Vasile, care astfel urcă pe locul 4 cu 10 puncte la activ, loc de calificare evident în optimile de finală ale Champions League.

Cu Neagu la timonă (cu șase goluri marcate doar în prima parte), CSM București a făcut spectacol în Muntenegru, chiar dacă în minutul 42 am avut ceva emoții, când gazdele s-au apropiat la doar două goluri.

Miercuri urmează un meci cu franțuzoaicele de la Brest, iar sâmbăta viitoare cu Borussia Dortmund.

Pe 8 ianuarie, meciul cu Brest a fost amânat din cauza multiplelor cazuri de Covid-19 din lotul echipei noastre.

Cristina Neagu a fost cea mai bună marcatoare a meciului, cu 7 goluri, la egalitate cu Pavicevic, de la Buducnost.