CSM București, cu Cristina Neagu revenită pe teren, învinsă surprinzător în finala Cupei României

Imensă surpriză în finala Cupei României la handbal feminin, acolo unde CSM București, cu Neagu, Lazovici et company au fost învinse în ultimul act de modesta Gloria Buzău.

Gloria Buzău s-a impus în finala turneului Final Four organizat de Brăila cu scorul de 35-29.

Finala Cupei României, ediția 2020-2021, a fost reprogramată pentru aceste zile, din cauza coronavirusului care a anulat la timpul respectiv, sezonul trecut, această competiție.

Finala Cupei României la handbal feminin 2021: CSM Bucureşti – Gloria Buzău, în direct la TVR1

Buzăul a trecut de campioana României cu 35-29, într-o finală desfășurată la Brăila, iar echipa antrenată de Aurelian Roșca a câștigat și Supercupa României cu această ocazie, cele două trofee fiind primele din vitrina clubului buzoian.

Nici Neagu, nici Lazovici, revenite pe teren, dar nici apărarea condusă din poartă de Grubisici și Wester nu au putut face față iureșului condus de Gloria, care a fost mai mereu la timona partidei.

Este al doilea an consecutiv în care CSM pierde Cupa și Supercupa României, acum un an fiind învinsă de SCM Râmnicu Vâlcea.

Leo Messi poate debuta la PSG duminică seara în deplasarea de la Reims

După titlul de la Chicago, Raluca Olaru ajunge pe cel mai bun loc în clasamentul WTA și se apropie de Turneul Campioanelor

Explozie puternică la Kabul: O rachetă a lovit o casă. Un copil a murit, iar talibanii spun că un atac al armatei americane a vizat o persoană care voia să detoneze o bombă la aeroport (VIDEO)