CFR Cluj s-a impus în deplasarea de la Dinamo

CFR Cluj a câștigat fără emoții pe terenul lui Dinamo, într-un meci din cadrul etapei a 14-a a Ligii 1.

Formația pregătită de Edi Iordănescu s-a impus cu 2-0, ambele reușite venind în prima repriză.

Debeljuh a deschis scorul cu un șut deviat, în minutul 14, după o gafa a lui Grigore.

Alexandru Păun, în minutul 44, a făcut 2-0 dintr-o lovitură de la 11 metri.

Clujenii au ajuns la 30 de puncte și au egalat-o în clasamentul Ligii 1 pe ocupanta locului 2, FCSB, care are însă un meci mai puțin disputat.

Dinamo rămâne cu 15 puncte, pe locul 10.

Dinamo: Osorio - Sorescu, Puljic, Grigore, Radu - Anton, Răuță - Camara, Măgureanu, Fabbrini - Nemec.

CFR Cluj: Bălgrădean - Susic, Vinicius, Burcă, Camora - Itu, Soares, Păun - Carnat, Debeljuh, Pereira.

Arbitru: Marius Avram.