Rangers a suferit prima înfrângere din acest sezon: Iată câte minute și cum a evoluat Ianis Hagi

Rangers a fost eliminată, miercuri seara, în sferturile de finală ale Cupei Ligii Scoției, după ce-a suferit prima înfrângere din acest sezon!

Formația antrenată de Steven Gerrard a fost învinsă cu 3-2 în deplasarea de la St. Mirren.

Ianis Hagi a început din nou meciul ca rezervă și a fost introdus pe teren abia în mintul 84.

Rangers a marcat la patru minute de la intrarea pe teren a lui Ianis, dar internaționalul român s-a făcut remarcat doar printr-un cartonaș galben încasat în minutul 89.

Pentru gazde au punctat McGrath (min.40 - penalti și 53) și McCarthy, în minutul 90+2).

Golurile lui Rangers au fost reușite de Goldson (min.7) și Davis (min.88).

Este abia primul meci pierdut a lui Rangers în acest sezon, după o serie incredibilă de 27 de meciuri în care n-a cunoscut înfrângerea!