Ce notă a primit Ianis Hagi pentru evoluția din meciul cu Aberdeen

Ianis Hagi a început ca rezervă meciul câștigat de Rangers cu Aberdeen (scor 4-0), fiind introdus în ultimul sfert de oră.

Internaționalul român a fost introdus pe teren în minutul 75, în locul lui Aribo, și a avut o evoluție bună.

Chiar dacă tabela nu s-a mai modificat după intrarea sa, Ianis a primit nota 7.

În cele 16 minute jucate până cănd arbitrul a fluierat finalul meciului, Ianis a atins de 19 ori mingea, reușind o pasă importantă, două centrări și avut un șut care s-a dus pe lângă poartă.

Kent (min.15), Roofe (min.29), Arfield (min.49) și Tavernier (min.53 - penalti) au marcat golurile întâlnirii de pe Ibrox.

Rangers este neînvinsă în acest sezon al primei ligi de fotbal din Scoția, având un avans de 11 puncte peste următoarea clasată, marea rivală Celtic, care are însă două meciuri mai puțin disputate.

Lucrurile nu stau însă la fel de bine în cazul lui Ianis Hagi, care a fost lăsat pe banca de rezerve la ultimele trei meciuri din campionat.