Barcelona rămâne în lupta pentru titlu în Spania (Video)

FC Barcelona a câștigat în deplasarea de la Osasuna Pamplona, scor 2-0, după un nou meci mare făcut de Leo Messi.

Gruparea catalană ajunge pe locul 2 în La Liga și speră acum într-o nouă remontada în fața celor de la PSG, după 1-4 în tur, manșa retur urmând să aibă loc pe 10 martie. Argenitinianul Messi a oferit două pase de gol cu Osasuna, una pentru Alba în minutul 30, iar ultima pentru Moriba în minutul 83.

Puștiul Moriba e la primul gol marcat la echipa mare a Barcei la doar 18 ani și 46 de zile. El a devenit cel mai tânăr jucător care înscrie din afara careului, în acest sezon de La Liga.

Highlights CA Osasuna vs FC Barcelona (0-2)

Chiar dacă nu a marcat, Messi a fost de departe jucătorul meciului, cu cele mai bune cifre: 5 șuturi la poartă, 6 ocazii de gol create, cinci driblinguri și două pase de gol.

Barcelona este pe locul 2 în Spania după această victorie, la doar două puncte în spatele liderei Atletico Madrid, care duminică are mare derbi cu Real, de la ora 17.15.

16 meciuri fără vreun eșec are Barcelona în La Liga în acest sezon.

Liga 1: Rezultatele înregistrate în meciurile de sâmbătă din etapa a 26-a