Barcelona își continuă criza profundă chiar și după plecarea lui Ronald Koeman

Barcelona are mari probleme în continuare în La Liga și nu poate câștiga chiar și fără Koeman pe banca tehnică.

Catalanii au terminat la egalitate, scor 1-1 pe teren propriu în fața lui Deportivo Alaves, în cadrul etapei a 12-a din La Liga.

Depay a adus singuru gol al Barcei în minutul 49, iar trei minute mai târziu Alaves egala prin Rioja. FC Barcelona rămâne pe locul 9 în La Liga, cu 16 puncte, iar Deportivo Alaves se află pe locul 16, cu 10 puncte.

Au fost și momente de panică pe Camp Nou în minutul 41, când Kun Aguero a acuzat probleme respiratorii severe și a fost înlocuit cu Coutinho. Până la urmă, după trei minute cu mari emoții, el a putut ieși de pe gazon pe propriile picioare.

În vârstă de 33 de ani, Sergio Aguero a fost transferat de FC Barcelona în vara acestui an, de la Manchester City.

Rămâne de văzut dacă și după acest rezultat slab, Barcelona îl va convinge pe Xavi să se întoarcă la echipă, de data aceasta din postura de antrenor. Până atunci, pe bancă, în meciul cu Alaves, a luat loc ca interimar, antrenorul celor de la Barcelona B, fostul mare mijlocaș Sergi Barjuan.