Antrenorul Parmei, critici către Valentin Mihăilă

Antrenorul Parmei, Roberto D’Aversa, l-a criticat pe Valentin Mihăilă, după înfrângerea cu Cagliari, scor 3-4.

Parma a condus cu 2-0 și 3-1, dar nu a putut ține de rezultat. Iar D’Aversa i-a criticat pe jucătorii introduși de pe bancă, printre care și Valentin Mihăilă.

Românului i se reproșează ratarea avută în prelungiri, când a șutat din unghi în loc să paseze, iar Cagliari a reușit să înscrie la atacul următor.

"E inexplicabil cum am luat 2 goluri cu 2 minute înainte de final. Comitem erori de jucători fără experiență. O echipă care-și joacă viața nu poate să nu profite de ocaziile avute. Atunci când au început schimbările, jocul nostru s-a înrăutățit.

Ai lor au intrat determinați, ai noștri au pierdut controlul meciului. Trebuie să comunicăm mai bine, sunt mulți jucători străini și e dificil să vorbești pe teren când jocul e în pericol. Mihăilă trebuia să paseze la acea faza, dar a șutat. Așa se vede lipsa de experiență", a spus D'Aversa la conferința de presă.

De altfel, Mihăilă a primit nota 5 din partea jurnaliștilor italieni după evoluția din acest meci.

El a fost introdus la pauză, însă s-a remarcat doar prin ocazia de la final, când a tras din unghi în portar în loc să paseze.