Accidentare gravă pentru un titular de la FCSB

Un titular de la FCSB a suferit o accidentare gravă în meciul cu FC Botoșani.

Fundașul dreapta Valentin Crețu a suferit o ruptură musculară, conform unui anunț făcut de managerul Mihai Stoica.

El ar urma astfel să lipsească de pe teren câteva săptămâni și va fi înlocuit de Denis Haruț.

"Vă spun ceva care o să vă şocheze. De prin minutul 70 ducea mâna la coapsă şi am tot strigat: <> <>. Tackling-ul lui e spre finalul partidei. Azi, medicul nostru i-a făcut o radiografie şi are o leziune fibrilară de dimensiuni mari. Are ruptură. Am câştigat meciul şi datorită faptului că Vali Creţu a demonstrat un spirit de sacrificiu…

Niciodată nu am văzut în carieră un fotbalist care să joace cu ruptură. S-a mărit în timpul meciului, că a jucat. Se rup fibrele. Ăsta e Creţu. Şi-a spălat toate păcatele, fără să dea o declaraţie (n.r. - râde). E ieşit din comun. Între minutele 70-75 am văzut când ducea mâna la şold", a spus Stoica la Telekom Sport.

FCSB s-a impus în meciul cu FC Botoșani, scor 3-1, după ce a fost condusă la pauză.

Moldovenii au deschis scorul, dar apoi Vali Gheorghe, Ianis Stoica și Florin Tănase au marcat pentru FCSB.